piątek, 20 lutego 2015

Wieczór z poezją Stanisława Barańczaka w Muzeum Manggha

W czwartek 19 lutego br, w Muzeum Manggha w Krakowie, spotkali się poeci i przyjaciele Stanisława Barańczaka, by podzielić się wspomnieniami oraz odczytać wiersze jego autorstwa.

Niespełna dwa miesiące po śmierci, wspomnieniami związanymi ze zmarłym poetą, podzielili się: Ewa Lipska, Ryszard Krynicki, Leszek Moczulski, Jacek Podsiadło, Krzysztof Siwczyk, Adam Zagajewski, Marcin Baran, Jerzy Kronhold oraz Bronisław Maj.
W wieczorze wzięli również udział goście specjalni Marek Kondrat, Grzegorz Turnau i Adam Michnik.
Zaproszony na spotkanie Andrzej Wajda nie mógł dotrzeć do Krakowa, ale przesłał list, w którym podzielił się wspomnieniami współpracy z poetą nad sztuką Szekspira „Hamlet”, o którego tłumaczenie poprosił Barańczaka. List Wajdy odczytał Marek Kondrat.Całości dopełniła poezja śpiewana w wykonaniu znamienitych gości.
Wieczór poprowadził literaturoznawca i krytyk literacki Andrzej Franaszek.fotorelacja : Stanisław Pawłowicz

1 komentarz:

  1. byłam. jestem nadal pod wrażeniem. "genialnego" (cytat!) bohatera i jego wierszy, wspaniałych gości, organizatorów. atmosfery...
    szalenie przyjemnie było zanurzyć się w klimacie poezji, miło być w tym miejscu "w tak pięknych okolicznościach przyrody... tego... I niepowtarzalnej...".
    mam nadzieję, że Mistrz lubił "Rejs" :)

    OdpowiedzUsuń

Wpisy ad personam będą usuwane