wtorek, 29 grudnia 2015

Gabriela Szubstarska i Stanisław Pawłowicz. Poezja na Kazimierzu.
21 listopada 2015 roku w tajemniczej, romantyczno-rustykalnej scenerii pubu „Stajnia”, położonego na krakowskim Kazimierzu, miłośnicy poezji mogli zapoznać się z twórczością Gabrieli Szubstarskiej i Stanisława Pawłowicza. Owo wyjątkowe spotkanie poprowadził Piotr Rudnicki – krakowski artysta kabaretowy, którego nieprzeciętna osobowość i poczucie humoru ubarwiły wieczór, wprawiając zgromadzonych w dobry humor. 

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji wierszy bohaterów spotkania. Utwory poetów przeczytał prowadzący, rysując w ten sposób liryczne tło spotkania. Głos zabrała Gabriela Szubstarska zapraszając zebranych do wędrówki po swoim poetyckim zaułku. Goście usłyszeli wiersze z tomików: „Na przekór”, „Wierzyłam w milczenie”, „A jednak…”, „Srebrna gra”, „Uchyliłam drzwi”, „Jednostronnie” „Zamglenia”. Na uwagę, oprócz samej treści tych klasycznych, prawdziwie pięknych liryków, zasługiwała ich recytacja – bardzo sugestywna, plastyczna, niemalże aktorska. Kiedy autorka tomu „Uchyliłam drzwi” zakończyła prezentację, głos zabrali Piotr Rudnicki i Jacek Sojan, którzy przeczytali wiersze Stanisława Pawłowicza z tomów „dotyk”, „rezonans”. Sam autor nie wypowiadał się wiele, jednak jego wiersze pełne liryzmu, czasem autoironii, podbiły serca słuchaczy.

Dawid Staszczyk


fotorelacja:
 Agnieszka Jarzębowska & Rafał Babczyński

2 komentarze:

  1. Byłam na tym spotkaniu.Relacja zwięzła, oddaje klimat wieczoru.Ładne fotografie świetnie uzupełniają część opisową.Dodam tak od siebie słówko, jako widza i słuchacza,nigdy nie byłam jeszcze na spotkaniu autorskim, na którym to autor, sam, nie miał nic do powiedzenia swoim czytelnikom.Chociaż, może się mylę, przez to, że BYŁ i nic nie powiedział, powiedział to co chciał powiedzieć ...(sic!)

    Anka Winiarska

    OdpowiedzUsuń

Wpisy ad personam będą usuwane