piątek, 9 października 2015

Przestrzeń Wyobraźni
 Katarzyna Bekier wśród laureatów XV ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Przestrzeń Wyobraźni”, zorganizowanego przez Galerię Fotografii Fotoplastykon. Wielkopolski Związek Artystów Plastyków wyróżnił fotografię Kasi zatytułowaną „Panta rhei 2”, którą zaprezentowano podczas wernisażu pokonkursowej wystawy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Poznaniu w dniu 10 września. Ponadto kilkanaście zdjęć tej autorki znalazło się w grupie prac przedstawionych w formie multimedialnego pokazu, który cieszył się sporym zainteresowaniem odbiorców.
          
   Leszek Lesiczka krytyk sztuki, prezes Stowarzyszenia Pryzmat o  pracach autorów biorących udział 
w konkursie powiedział następująco :

                ‘’Są pewne niewidzialne energie, które przyprawiają o dreszcze, kiedy wejdzie się do starego domu. Tak jest ze sztuką w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Stąd bierze się przenikająca fotografie wewnętrzna siła i czystość, dzięki której zdjęcia wydają się bajeczne, tajemnicze i naturalistyczne.

Poezja, która w pracach jest bardzo żywa działa sama przez się i daje radość każdemu, kto potrafi się nią cieszyć; ma także wartości wychowawcze. Zaprezentowane dzieła są prawdą prostego opowiadania, 

w której na dnie nie kryje się nic przewrotnego. Znajdujemy tu świadectwo własnych serc. Sama natura, która nadała listkom i kwiatom takie a nie inne barwy i kształty, ukazana na zdjęciach wywiera swe dobroczynne działanie na wszystkich. Swojskość dialektu, przekazu w połączeniu z wewnętrzną spoistością dały tu nader korzystne wyniki. Epickie podstawy twórczości fotograficznej zaprezentowanych autorów przypominają w tak rozmaitym nasileniu o tym że w całej przyrodzie występująca zieleń, która syci i łagodzi nigdy tak naprawdę nie nuży.

W wielu przypadkach w rzeczywistości są to jedynie próby zbliżenia się rozmaitymi drogami do czegoś niewyczerpanego, istniejącego tylko w ludzkim umyśle.Twórcze porywy artystów muskające Pegaza orzeźwiają go dodają mu animuszu i sił by ponieść fotografów do gwiazd i przesłonić skrzydłami tajemnicy wewnętrzne piękno.’’


Juliusz Rafeld

Gratulujemy Kasi i życzymy kolejnych sukcesów. 

2 komentarze:

  1. Serdeczne gratulacje dla Pani,a głównie Pani talentowi...Prace piękne,nowatorskie i zaskakujące metody przeróbki zdjęcia...Brawo...!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Wpisy ad personam będą usuwane