Agnieszka Jarzębowska

Później od last minute ... (czytaj więcej)

Fotorelacja

Wieczór poezji w Krakowie

Jakobe Mansztajn

List w butelce

X LECIE POETÓW PO GODZINACH

Jubileuszowy zjazd PPG ... (czytaj więcej)

Paweł Biliński

Przetrwać uda się nielicznym.

wtorek, 22 kwietnia 2014

Magdalena Gałkowska i Ewa Olejarz w Poznaniu. 26 kwietnia 2014 r, godz. 17:00

                       
Poeci Po Godzinach zapraszają 
na spotkanie autorskie 

Magdaleny Gałkowskiej i Ewy Olejarz 


       wieczór poprowadzi dla Państwa:Jakub Sajkowski
wstęp wolny!Plakat:
autor zdjęcia: Rafał Babczyński
projekt plakatu : Renata Radna Mszyca

1 komentarz: 1. Co robią poeci po godzinach?

  Opublikowano 22 Kwiernia 2014, autor: miarecki

  Czytanie książek i wierszy sprawia wielką przyjemność, a jeszcze większą dają spotkania z autorami. Wtedy odpowiedź na pytanie, co poeta miał na myśli, jest bardzo prosta. Wystarczy autora zapytać, w nieoficjalnej, przyjaznej atmosferze, podczas spotkań z cyklu „Poeci po godzinach”

  Grafika Krzysztofa Schodowskiego Foto: PPG“De gustibus non disputandum est” mawiali starożytni Rzymianie i rzecz dotyczy także wyboru hobby. Niektórzy po pracy idą na piwo, inni oglądają lepszą rzeczywistość w telewizji. Niektórzy stają się poetami. I trochę jak w wierszu Bursy, poetą jest się po 16.00, „po godzinach” zaczyna się prawdziwe życie poezji.

  Spotykają się u nas „poeci rasowi” i „poeci con amore” (klasyfikacja frywolna, choć niepozbawiona zaczepienia w historii literatury). Fuzja różnych doświadczeń życiowych i artystycznych, ogromna pasja i chęć współtworzenia offowego życia literackiego – to potencjał grupy, która spotyka się na blogu jak i w realnym świecie – mówi Renata Radna Mszyca, organizatorska spotkań.

  „Poeci po godzinach” organizują wieczory autorskie, warsztaty teatralne i literackie. Pod egidą PPG schronili się nie tylko poeci, ale także pisarze, malarze i fotografowie. Choć miłośnicy literatury w niekonwencjonalnej oprawie pochodzą z całej Polski, w Poznaniu spotykają się regularnie.

  Najbliższe wydarzenie w sobotę, 26 kwietnia o 17:00, w Starym Kinie.

  Tym, razem Poeci Po Godzinach zapraszają na wieczór autorski Magdaleny Gałowskiej i Ewy Olejarz. Po spotkaniu odbędzie się turniej jednego wiersza.

  Magdalena Gałowska jest laureatką wielu konkursów poetyckich, m.in. XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Tomik Wierszy „Tyska Zima Poetycka” czy XIV konkursu poetyckiego im. Jacka Bierezina (2008). Wydała trzy tomiki: „Fabryka tanich butów”, „Toca” i nagrodzony na Tyskiej Zimie Poetyckiej – “Fantom”. Jej wiersze trafiły także do Antologii Poezji Kobiet „Solistki”. Współpracuje z półroczniakiem kulturalnym „Inter”, gdzie prowadzi rubrykę „Pogotowie poetyckie”. Ponadto jest autorką bloga literackiego www.fabrykatanichbutow.blogspot.com

  Ewa Olejarz to aureatka kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. III – V OKP o Granitową Strzałę oraz XVII OKP im. Jacka Bierezina, XXII Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka. Pisze artykuły historyczne, opowiadania i poezję. Publikacje m.in. w Opolskich Konfrontacjach Historycznych, Zeszytach Gliwickich, Miesięczniku Śląsk, Akancie, Arteriach, Cegle, Migotaniach i Toposie.

  fot: grafika Krzysztofa Schodowskiego

  żródło: http://www.lepszypoznan.pl/2014/04/22/co-robia-poeci-po-godzinach.html

  OdpowiedzUsuń

Wpisy ad personam będą usuwane