Agnieszka Jarzębowska

Później od last minute ... (czytaj więcej)

Fotorelacja

Wieczór poezji w Krakowie

Jakobe Mansztajn

List w butelce

X LECIE POETÓW PO GODZINACH

Jubileuszowy zjazd PPG ... (czytaj więcej)

Paweł Biliński

Przetrwać uda się nielicznym.

poniedziałek, 20 lutego 2012

Akcja charytatywna - „DOBRY DZIEŃ”

Zygmunt Garlik od 2005 roku (diagnoza) cierpi na chorobę zwaną SLA - Stwardnienie Zanikowe Boczne.
Choroba cały czas postępuje. Krótko mówiąc jest to zanik nerwów
i mięśni.
Ponadto ma problemy
z oddychaniem. W marcu 2009 przeszedł zabieg tracheostomii.
Od tego czasu ma założoną rurkę trachostomijną
i niestety nie potrafi mówić (nie słychać go).
W oddychaniu wspomaga go respirator.

Żeby mógł godnie żyć musi codziennie zażywać bardzo dużo lekarstw, które są bardzo drogie. Wymaga opieki 24 godzinnej, a tym samym opieki wykwalifikowanej pielęgniarki.

Zygmunt Garlik jest podopiecznym Fundacji Andrzeja S. Piecucha "Powiatowe Dzieci".
Płyta „DOBRY DZIEŃ” została wydana w ilości limitowanej i dla fanów bluesa i rocka
może stanowić wartość kolekcjonerską, ze względu na zestawienie na niej utworów zespołów, które w takiej kompilacji nigdy nie wystąpiły i podejrzewam, że nigdy nie wystąpią.

Płyta ma charakter charytatywny i nie podlega sprzedaży, natomiast można wejść w jej posiadanie wpłacając na rehabilitację Zygmunta Garlika minimum 30 PLN, na konto podane poniżej oraz podając na wpłacie swoje dane do wysyłki.

Zygmunt Garlik
ul. Grunwaldzka 83/1, 63-400 Ostrów Wielkopolski

ING Bank Śląski SA O/Ostrów Wielkopolski
nr konta: PL 80 1050 1201 1000 0023 0892 4618

W tytule wpłaty/przelewu wpisz:
Pomoc dla Zygmunta Garlika - DOBRY DZIEŃ


Celem jest pozyskanie środków na rehabilitację Zygmunta Garlika (pseudonim artystyczny: Paul David), który choruje na SLA, czyli stwardnienie boczne zanikowe (łac. sclerosis lateralis amyotrophica).

Dla Niego i Jego rodziny liczy się każdy grosz. Potrzebuje pomocy finansowej, ale nie tylko pieniądze są istotne. Zygmuntowi potrzebne jest też wsparcie psychiczne, jakie daje Mu świadomość, że zostanie zrealizowane Jego marzenie profesjonalnego nagrania jednej z Jego piosenek. 

Projekt powstał z inicjatywy Jurka Muszyńskiego (gitarzysty, wokalisty, autora piosenek, producenta muzycznego), który podjął się zorganizowania nagrania jednego z utworów skomponowanych przez Zygmunta Garlika.
Utwór „Dobry Dzień” został nagrany i zmontowany bez nakładów finansowych przez Jurka Muszyńskiego, który użyczył swojego sprzętu, a osoby, które brały udział
w nagraniu przyjechały do Rancza w Dolinie na własny koszt, same zapłaciły za pobyt
i poświęciły swój prywatny czas zmieniając dotychczasowe plany.

Do nagrania zaproszeni zostali:

doświadczeni muzycy, których profesjonalizm pozwolił w bardzo krótkim czasie zrealizować nagranie:

Bartek Cholewiński (piano)
w okresie zamieszkiwania w Gdyni związany był muzycznie z miejscowym Blues Clubem, grał też z poznańską grupą Simply Blue,
obecnie koncertuje z zespołami Whisky River Rock’n’Roll Band i Wielka Łódź.

Bartek Przytuła (wokal)
człowiek, w którego żyłach płynie blues. Tak napisał o Bartku Adam Brzeziński, prowadzący autorską audycję Trójwymiar w Radiu SAR. Fanom bluesa znany z duetu Przytuła & Kruk, który brał udział w licznych festiwalach, a z czasem zaczął je wygrywać. Ogromnym sukcesem było zwycięstwo w polskich eliminacjach do International Blues Challenge oraz reprezentowanie Polski na finałach do Memphis w 2010 roku. Obecnie zaczyna również działalność solową.

Jurek Muszyński (gitara)
Gitarzysta, wokalista, autor piosenek, producent muzyczny. Po debiucie płytowym w 2009 roku został zaliczony do najważniejszych muzyków polskiej sceny bluesa.
Dużo koncertuje - solo akustycznie lub z zespołem Elektrycy. Ma na koncie współpracę z takimi muzykami jak Maciej Starosta - "Ślimak" z Acid Drinkers czy Piotr Żaczek (Poluzjanci, Kayah).

Michał Kielak (harmonijka ustna)
występował na wielu festiwalach i koncertach z różnymi zespołami,
między innymi z Kasą Chorych, Blues Flowers, Jaromim, Blues Menu, Double Six, Doktor Blues, Magdą Piskorczyk.

Rafał Leroch (bas)
swoje pierwsze kroki na scenie stawiał we Wrocławiu z zespołem Ohyda. Obecnie związany z rockową kapelą ZZ-och, którego liderem jest Zocha - gitarzysta zespołu Nagły Atak Spawacza oraz z grupą Jurek Muszyński & Elektrycy, z którym ma na koncie kilka nagrań studyjnych i kilkadziesiąt koncertów.

Szymon Szopiński (perkusja)
gra od 5-tego roku życia. Otwartość na różne style muzyczne sprawia, że Szymek jest muzykiem bardzo uniwersalnym, potrafiącym łączyć w swojej grze doskonałe umiejętności techniczne oraz wrodzoną muzykalność. Już w 1998 roku otrzymuje nagrodę specjalną na II Jazz Drummers Meeting w Grodzisku Mazowieckim (konkurs perkusistów jazzowych). Grał między innymi w takich zespołach jak Junior Blues Band, LO27, The Rabbits, Boogie Boys: jedyny zespół spoza USA w finałowej TOP 10 INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE - MEMPHIS 2009.
Ma na swoim koncie koncerty z czarnoskórym gitarzystą Carlosem Johnsonem podczas jego pobytu w Polsce u boku Leszka Cichońskiego (gitara) i Włodzimierza Krakusa (bas). Gościnnie towarzyszy austriackiemu pianiście Christopherowi Steinbachowi, który reprezentuje europejską czołówkę boogie-woogie.
Bierze udział w sesjach nagraniowych innych grup, co jak na tak młodego muzyka, daje sumę 5 nagranych albumów.chór:

Ewa Brachun
wymienianie ilości płyt, w których nagraniu brała udział udzielając swojego głosu w chórkach mija się z celem,
wystarczy nadmienić, że przez kilka lat koncertowała z Budką Suflera, a po zakończeniu współpracy koncertowała i nadal koncertuje z zespołem Scorpions.
To dzięki niej z grupy osób, które w większości spotkały się pierwszy raz w życiu, w ciągu półtorej godziny powstał zgrany zespół.

Grażyna Paterczyk

wydawca płyty i współorganizator nagrania, pisze wiersze, ale jej to nie wystarcza, by wznieść się w górę bez skrzydeł, do tego potrzebny jest jej jeszcze blues, jazz i poezja śpiewana.

Agnieszka Dudek
głos szkolony między innymi przez Ewę Nawrot na Wydziale Wokalnym w ART OF VOICE STUDIO , co zaowocowało udziałem w cyklicznych spotkaniach OPEN MIC.

Magdalena Orzechowska
głos szkolony między innymi przez Ewę Nawrot na Wydziale Wokalnym w ART OF VOICE STUDIO , co zaowocowało udziałem w cyklicznych spotkaniach OPEN MIC.

Tomek Herman
gitarzysta, wokalista, instrumenty perkusyjne i realizator nagrań formacji Bluesferajna , miłośnik jazzowych i bluesowych brzmień i entuzjasta grania akustycznego.

Ryszard Paterczyk
absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

Konrad Stęsik
absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

Kamil Neumann
absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego


W trakcie realizacji projektu powstał pomysł, aby uzyskać na płytę utwory innych wykonawców.
Rozmowy z zespołami i ich menagerami zaowocowały pozyskaniem 10 dodatkowych utworów, co niewątpliwie wzbogaciło płytę muzycznie:


- Cree - „Za tych” z płyty „Za tych”
- Boogie Boys - „HEY YOU”
- Fire Band - "Twoja Gwiazda Nocą"
- Jurek Muszyński i ELEKTRYCY– „WIATR” z płyty „ Nie pytaj o pogodę”
- JJ Band – “Guitar And Harp” z płyty „ Good day for the blues”
- Kasa Chorych - „ Jest OK” z płyty „ KASA CHORYCH KONCERTOWO”
- Przytuła & Kruk – „Prayer”
- Wielka Łódź - „Wstawaj Mały Wstawaj” , nagranie z koncertu, ta wersja nie ukazała się na żadnej płycie
- Wolna Sobota – „LEŃ” z płyty „Wolna Sobota „
- Zdrowa Woda – „Twój szept” z płyty „Dziwne Myśli”Płyta została wyprodukowana dzięki sponsorom:

www.aquapol.pl - AQUAPOL POLSKA
www.jimiway.pl - Stowarzyszenie Jimiway TABiR '70 (Towarzystwo Adoracji Bluesa i Rocka '70)
www.piorex.pl - PIÓREX S.A.
Wpłaty osób fizycznych.


PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy muzykom za udział w nagraniu, Ranczu w Dolinie za gościnność w trakcie nagrania, Marcinowi Szwajcerowi za miks, Przemowi Ślużyńskiemu za mastering, Hubertowi Szkudlarskiemu - autorowi frontu okładki, Michałowi Garsteckiemu - Free Fly Studio, zespołom za użyczenie nagrań, Firmie AQAPOL, Stowarzyszeniu TABiR’70 i PIÓREX S.A. za sponsoring produkcji oraz wszystkim życzliwym ludziom, którzy pomogli nam w doprowadzeniu projektu do końca.

Natomiast dzięki projektowi "System Sensor", który ułatwia komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem i jest przeznaczony przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych cierpiących na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych, nadal możemy komunikować się z Zygmuntem wirtualnie i nie tylko.
Wydawca płyty:  Grażyna Paterczyk _____________________________________
www.zygmuntg.webege.com

nadesłane

1 komentarz:

Wpisy ad personam będą usuwane