Agnieszka Jarzębowska

Później od last minute ... (czytaj więcej)

Fotorelacja

Wieczór poezji w Krakowie

Jakobe Mansztajn

List w butelce

X LECIE POETÓW PO GODZINACH

Jubileuszowy zjazd PPG ... (czytaj więcej)

Paweł Biliński

Przetrwać uda się nielicznym.

niedziela, 14 października 2012

Paweł Borzeński

Dziś w dziale multimedia prezentujemy postać ełckiego nauczyciela muzyki, muzyka, Pawła Borzeńskiego.


fot. Krystyna Janusz
Wideo z koncertu dyplomowego Pawła:Występ podczas XXXIX Spotkań Zamkowych: Paweł Borzeński:

Paweł pisze o sobie:

Urodziłem się 14 kwietnia 1987 roku w Węgorzewie. Wychowałem się w małej miejscowości Wronki położonej na Mazurach Garbatych dwadzieścia kilometrów od Olecka. Od najmłodszych lat muzyka towarzyszyła mi niemal wszędzie. Już w kołysce zasypiałem przy brzmieniach Pink Floyd, Led Zeppelin, Thin Lizzy etc. Z biegiem lat zacząłem samodzielnie rozwijać swoje zainteresowania muzyczne. Muzyka rockowa towarzyszyła mi cały czas – na początku wynikało to prawdopodobnie z wpływów mojego ojca. Od piątego roku życia zabierał mnie na Festiwal Rockowy do Węgorzewa, gdzie do dzisiaj regularnie się wybieram. Później stwierdziłem, że gitarowe brzmienie jest mi potrzebne, niczym powietrze do życia. Mniej więcej w wieku 12-13 lat rozpocząłem niemal samodzielną przygodę z gitarą – zacząłem się uczyć grać. 
Z piosenką poetycką zacząłem obcować mniej więcej w wieku 15 lat. Marek Gałązka, Adam Andryszczyk, Kasia i Zyga Waraksa, Jan Kondrak, Tomasz Wachnowski, Czerwony Tulipan byli pierwszymi, którzy swoją twórczością porwali mnie w poetycką otchłań. Powoli poznawałem świat owego gatunku, m.in. dzięki takim imprezom jak Zajazd Bardów, Przystanek Olecko, czy Wietrzne Spotkania w Grądzkich - tam czerpałem wzorce od mistrzów. Minęło trochę czasu i już podjąłem pierwsze kroki poetyckiego muzykowania. Współtworzyłem nieformalną grupę poetycką Oddani Poezji, razem z przyjaciółmi i znajomymi organizowałem także w Wydminach wieczorne spotkania z poezją śpiewaną w podpiwniczeniu naszej plebanii, pod nazwą Piwnica Pod Aniołami. Z czasem zacząłem grywać samodzielne recitale, na których prezentowałem twórczość najznamienitszych bardów, m.in. Tomka Wachnowskiego, Waldemara Śmiałkowskiego, Piotra Bukartyka. Twórczość Bukartyka wpłynęła na mnie zdecydowanie najbardziej. Pewnego razu w naszych Wydminach miałem przyjemność zagrać przed nim supportowy koncert. Wtedy to Piotr po koncercie odbył ze mną niebanalną rozmowę. Rozpocząłem studia na edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na UW-M w Olsztynie. 
Dwie pierwsze piosenki; Piosenka dla Małgosi i Chwila nieistnienia 19 października 2008r. zostały zarejestrowane na płycie demo w lokalnym studio w Olecku. Produkcją zajął się Kamil Fidler. W lutym 2010 roku zarejestrowałem kolejne piosenki w domowym studio nagraniowym Piotra Lolka Sołoduchy, wokalisty olsztyńskiej formacji Enej. Były to utwory Wykład, Przystań Pięknych Myśli, Dekorama i Aspiracje. Ten ostatni nagrałem solo z gitarą, zaś w pozostałych na pianinie elektronicznym zagrała Kasia Zaręba. Razem z gitarzystą Stanisławem Małachowskim w dniach 21-23 listopada 2008r. wystartowaliśmy na XII Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Poetyckiej "Wieczorne Nastroje" w Kwidzynie, gdzie zajęliśmy III miejsce (tam też później pojawiłem się dwukrotnie). Później wystąpiłem również na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa Czy to jest Kochanie w Elblągu, II oraz III edycji Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie oraz na IX Festiwalu Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły w Cisnej. Z czasem Stacha Małachowskiego zastąpiła wcześniej wspomniana Kasia Zaręba na pianinie i flecie poprzecznym. Aktualnie gram w duecie z gitarzystą Antonim Waraksą. Na bieżąco grywam autorskie recitale i pracuję nad nowymi piosenkami.

za: link


Zapraszamy na stronę myspace Pawła, któremu życzymy dalszych sukcesów.__________________________________________________________
publikacja za zgodą Pawła Borzeńskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wpisy ad personam będą usuwane