Agnieszka Jarzębowska

Później od last minute ... (czytaj więcej)

Fotorelacja

Wieczór poezji w Krakowie

Jakobe Mansztajn

List w butelce

X LECIE POETÓW PO GODZINACH

Jubileuszowy zjazd PPG ... (czytaj więcej)

Paweł Biliński

Przetrwać uda się nielicznym.

niedziela, 23 czerwca 2013

"Czarny wodewil " premiera książki Konrada Wojtyły.

.


14 czerwca odbyła się Szczecińska premiera najnowszej książki Konrada Wojtyły.
Spotkanie poprowadził  prof. Andrzej Skrendo.


„Czarny wodewil” - taki tytuł nosi najnowszy, piąty już, tom poetycki Konrada Wojtyły. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, którym kieruje Mariusz Grzebalski. W tomie zamieszczono 38 wierszy, które układają się w intrygującą historię.Jak napisał Jarosław Borowiec: „Czarny wodewil niczym współczesny taniec śmierci, rodzinny tren, domowy relikwiarz. Opowieść o życiu uwikłanym w historię, ciało i język. Poruszająca „pielgrzymka pamięci”, którą odbywa się nie tylko po to by ocalić bliskich, ale by znaleźć wśród nich miejsce dla siebie. Sugestywne i wiarygodne wiersze…”. Andrzej Skrendo dodaje, że ta „książka to  poemat o historii, źródłach wyobraźni, pokiereszowanej tożsamości. Nowe słowo - nie tylko w dynamicznie zmieniającej się twórczości Wojtyły, ale w całej współczesnej polskiej poezji”.
Patronat nad książką: „Tygodnik Powszechny”, „TVP Kultura”, „artpapier.com”, „Instytut Książki”. Publikacja ukazuje się dzięki dofinansowaniu Miasta Szczecin.

Konrad Wojtyła (ur. 1979 w Zielonej Górze) - wiceprezes Fundacji Literatury im. Henryka Berezy, redaktor naczelny kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator”, publicysta Polskiego Radia Szczecin, autor tekstów śpiewanych przez Annę Srokę i Marcina Wawrzynowicza. Wydał cztery książki poetyckie: ostatnio może boże (Instytut Mikołowski, 2010) - nagrodzona Lubuskim Wawrzynem Literackim. Na jej podstawie zrealizowano także słuchowisko radiowe (reż. Sylwester Woroniecki) z Adamem Ferencym w roli głównej. Tłumaczony na kilka języków. Mieszka w Szczecinie.

foto:  Jan Surudo/Książnica Pomorska w Szczecinie.

__________________________________
publikacja za zgodą Autora

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wpisy ad personam będą usuwane