Agnieszka Jarzębowska

Później od last minute ... (czytaj więcej)

Fotorelacja

Wieczór poezji w Krakowie

Jakobe Mansztajn

List w butelce

X LECIE POETÓW PO GODZINACH

Jubileuszowy zjazd PPG ... (czytaj więcej)

Paweł Biliński

Przetrwać uda się nielicznym.

środa, 14 listopada 2012

Spektakl teatralny "Manekin w Krakowie" na KaNaPie Kulturalnej
Zapraszamy na Manekiny!!

Opierając się na rewelacyjnej, pełnej inteligentnego 

i ironicznego dowcipu, obfitującej w krwiste postaci komedii Petra Zelenki Opowieści o zwyczajnym szaleństwie Teatr Bez Rzędów dotyka typowych auto-tragedii współczesnego świata.

 


Manekin w Krakowie to spektakl o człowieku, który się nie udał, o rodzinie, która się nie udała. O obsesyjnym, wyniszczającym poszukiwaniu bezwarunkowej miłości 
i akceptacji. Historia zawiązuje się w - wydaje się - prozaicznej, irytującej i szarej
rzeczywistości, która jednocześnie sprawia wrażenie nieco obłąkanej. Szybko jednak okazuje się, że to nie w otoczeniu, ale we wnętrzu bohatera panuje prawdziwe szaleństwo i wyobcowanie... Dzięki lekkiej konwencji tragedia i wewnętrzny konflikt głównego bohatera stają się bardziej przystępne, naturalne i w końcu … zupełnie normalne. Właśnie wtedy uświadamiamy sobie, że patrząc na scenę, patrzymy w lustro.

W najnowszej premierze Teatr Bez Rzędów stawia przede wszystkim na aktorstwo i tym samym podtrzymuje nurt jaki stara się wyznaczać od początku swej działalności.
Manekin w Krakowie nie jest przedstawieniem awangardowym, nie zadziwia za wszelką cenę, nie szokuje golizną i brutalnością, ale stara się zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację człowieka w "normalności" jaką niesie ze sobą codzienność. Stara się pokazać człowieka jako optymistyczną, pełną nadziei istotę, która wciąż walczy i wstaje z kolan, by ponownie na nie upaść i wstać ... i tak bez końca.

I ostatnie – najważniejsze – to jest KOMEDIA :-)
Miejsce: Kanapa Kulturalna
Gdzie: Kraków, ul. Karmelicka 18
Kiedy: 17.11, godz.20:00
Wstęp
: 10zł
_______________________________________
nadesłane

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wpisy ad personam będą usuwane